ćwiczenia mięśnie kegla

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o tym, że praktycznie każda kobieta, bez względu od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. To właśnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, równocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Też po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, albowiem to właśnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla u kobiety

W większości wypadków mięśnie Kegla ćwiczą w związku z tym kobiety w ciąży i planujące ją. Jeżeli pozostaną one poprawnie wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez oczywisty poród oraz równolegle nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają też panie, które rodziły dawno, jakkolwiek pojawiły się u nich kłopoty z nietrzymaniem moczu, z reguły wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Można je z łatwością zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najpoprawniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega jedynie na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najlepiej rozpocząć od pozycji leżącej, lecz z od czasu do czasu wolno również ćwiczyć w innych pozycjach. Należy napinać mięśnie przez kilka sekund, a później rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Wybitnie ważne jest to, by napinać tylko mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem należy wziąć głęboki wdech oraz powoli wypuszczać powietrze w trakcie rozluźniania mięśni. Najlepiej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii powinno się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno zanotować już nawet po sześciu tygodniach, jednakowoż należałoby ćwiczyć dalej, przynajmniej raz dziennie.
W aptekach oraz punktach sprzedaży wolno obecnie kupić specjalne kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezwykle wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że przynoszą idealne rezultaty. Z takimi kulkami też trenuje się na zasadzie kurczenia oraz relaksowania mięśni.
Kobiety, które regularnie trenują, przyznają że przyniosło to rezultat podczas porodu drogami natury oraz o wiele szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich kobiet z łatwością eliminuje się także kłopot nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że to właśnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą też czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to także realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe oraz nie absorbują wiele czasu, a wolno je wykonywać dosłownie wszędzie i o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.