Tradycyjna kuchnia polska

Jeżeli chcesz spróbować schematycznej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Typowe posiłki są niesłychanie obfite oraz w wielu przypadkach zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy jednak spróbować jedynie trochę, by odkryć, że są w zasadzie smaczne oraz warte kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi towarami jakie jedzą na co dzień jest chleb oraz krajowa kiełbacha.

Rynek główny restauracja

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednakowoż kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, aby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różnorodne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z zdumiewającego chleba i wybornych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieustannie wzbogacane o nowatorskie smaki, od czasu do czasu nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w tradycyjnej krajowej kuchni?

restaurants main market square krakow

Najbardziej zwykłymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić potrawy.

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też odszukać naprawdę przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem różnych, nieraz egzotycznych dań.
•    Prócz stereotypowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich barach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna i niekiedy straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością znaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy tradycyjnych potraw oraz perfekcyjne polskie napoje i upajać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.