restauracja włoska Bianca Kraków

Dobra włoska restauracja – klasyczne menu

Włoskie restauracje to w Polsce najbardziej popularny typ restauracji. Cenimy jedzenie włoskie gdyż jest pyszne, treściwe oraz ładnie wygląda na talerzu. Oczywiście najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci degustują równie pyszne dania – risotto, gnocchi i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną restauracją włoską warto przyjrzeć się kilku istotnym cechom: jak wiele składników naprawdę pochodzi z Włoch, czy w karcie są też nie tak typowe potrawy, czy lista win, oferuje typowo włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata różnorodność i dania z różnych miejsc Włoch. Prawdziwie włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski smak.

Kuchnia włoska jest prosta, co nie zmienia tego, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Wykwintne wino włoskie

Jakakolwiek restauracja włoska, która pretenduje do tytułu bycia eleganckim miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zapominać trunków. Kolacja z całą pewnością powinien obejmować też aperitiff. Odrobina białego wina to przy włoskim posiłku reguła. La grande Mamma Klasyczne wina włoskie to przede wszystkim montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie oltrepo pavese a także noto z Sycylii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście ma być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, powinna posiadać różnorodną kartę win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Chcąc poznać wyjątkowość włoskiego gotowania bez wątpienia warto odwiedzić restaurację, która jest w stanie przyrządzić nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film